Blog Pachnący Forsą Forsa jest ważna, ale nie najważniejsza! Blog Pachnący Forsą
admin 04.10.2020

Ciągłość jest ważna

Niezależnie od stylu ważna jest również potrzeba ciągłości w projektowaniu pomieszczeń. Styl włoski podkreśla symetrię i kontrast, dlatego najczęściej stosujemy go przy kontrastowych pomieszczeniach. Kontrastujące kolory na ścianach, tak jak w salonie, sypialni czy przedpokoju, stosujemy oprawy o podobnej kolorystyce, np. Biel i szarość. Biel podkreśla przestrzeń, np. W sypialni, a szarawe kolory akcentują podłogę, np. W salonie.

Świetlice coraz częściej wykorzystywane są w pomieszczeniach różnej wielkości, dlatego tak ważny jest dobór koloru i wzoru, który podkreśli ich użyteczność wizualną i praktyczną. W ten sposób możemy zachować pożądany efekt stylu skandynawskiego, nie pozostając w tyle z duchem czasu.

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to także ekologia. Zastosowane materiały mają być bezpieczne dla środowiska, bardzo ważne są również meble. Meble wykonane z litego drewna, które jest normą w pomieszczeniach, są również wygodne, ponieważ nie osiadają i nie unoszą się (charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego), a ich wykończenie jest również higieniczne.

Podążając śladami Skandynawów, należy przede wszystkim pamiętać, że nie lubią one głośnych hałasów ani ciągłego gwar. Dlatego aranżacja musi być nieco spokojniejsza i nieco bardziej elegancka. Podobnie kolory i faktury mebli powinny być jaśniejsze, a materiały bardziej wytrzymałe. Najlepiej używać mebli z litego drewna, które dają realistyczne i ciepłe wrażenie, dzięki czemu nieczęsto spotykamy meble z drewnianymi podłogami.

Najczęściej pracujemy w pomieszczeniu ze ścianą, dlatego idealnym rozwiązaniem są podłogi drewniane. Dzieje się tak również w przypadku, gdy chcemy odświeżyć wystrój pomieszczenia, tj. mi. umieść przybory toaletowe lub inne artykuły gospodarstwa domowego na ścianach. Warto też pamiętać, że drewniane podłogi lepiej sprawdzają się w meblach łazienkowych, dlatego ten rodzaj mebli nadaje się również do mebli łazienkowych.

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to także wzajemna pomoc. Drzwi to okno, dlatego ważne jest, aby zaaranżować przestrzeń tak, aby w ciągu dnia słońce nie świeciło nam w oczy, a jednocześnie nie zakłócało wewnętrznego rytmu domu. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie w pomieszczeniu odcieni drewna lub metalu, ponieważ promienie słoneczne nie będą przenikać przez metalowe wykończenie.

Meble drewniane to nietypowy materiał, stosowany głównie na drzwi i okna. Ze względu na swój ponadczasowy charakter doskonale sprawdza się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu historycznym lub minimalistycznym. W ten sposób możemy uzyskać ciepłe i radosne wrażenie, dlatego często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach, w których zależy nam na cieple i nasłonecznieniu.

Tagi: dom, aranżowanie wnętrz, kolory, architektura wnętrz, aranżacja,