8 czerwca 2016 Udostępnij

Jak pogodzić pracę z posiadaniem psa?

Nie każdy lubi zwierzaki, ale są tacy, którzy je wprost kochają i chcieliby mieć przynajmniej psa, ale pracują i nie wiedzą czy dadzą sobie z nim radę. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką pracę mamy. Jeśli jeździsz tirem po całym świecie, albo nawet po Polsce, to nie warto brać psa, ponieważ jeśli tydzień lub dłużej nie ma Cię w domu, to zwierzę musi gdzieś przebywać. Sytuacja jest zupełnie inna, jeśli pracujemy standardowe osiem godzin. Wtedy nie ma najmniejszych przeszkód do posiadania pieska. Co najlepsze, jeśli mieszkasz sama, to będzie on doskonałym kompanem i zawsze na Twój widok będzie się cieszył. Takie zwierzak jest świetnym przyjacielem.

Posiadanie psa plus sylwetka

Pojawia się jednak pytanie, jak pogodzić pracę z opieką nad psem, przecież potrzebuje on nie tylko jedzenia czy miejsca do spania, ale także ruchu. Jak go zapewnimy psu, skoro nie ma nas przez większą część dnia? I tu pojawia się doskonały sposób. Myślałeś może o uprawianiu sportu? Jeśli tak, to z pewnością, często tłumaczysz sobie, że jesteś zbyt zmęczony lub nie masz czasu. Wielu ludzi myśli, że np. bieganie strasznie wykańcza. I tu jest błąd! Ono wręcz dodaje nam energii i działa znacznie lepiej niż poranna kawa. Co najlepsze, nabywasz przy tym nie tylko kondycję, ale i tracisz zbędne kilogramy oraz wyrabiasz sylwetkę, a co najlepsze - nie chorujesz tak często. Co ma bieganie do posiadania psa? Bardzo dużo. Mając takiego zwierzaka, który potrzebuje ruchu, jesteśmy zmuszeni wyprowadzić go na dwór, ponieważ będzie za nami chodził i jęczał. Jest on znacznie bardziej skuteczny niż nasze sumienie. Z racji, że pies bardzo lubi się ruszać, będzie nas ciągnął i zachęcał do zabawy i biegania wraz z nim. Jest to doskonała okazja na zaczęcie uprawiania sportu. Jeśli jednak chcesz sobie pobiegać i nie zatrzymywać się, co kawałek, to znacznie lepszym wyborem będzie suczka, ponieważ nie staje ona przy każdym krzaczku i nie znaczy terenu.

Wyposażenie dla psiaka

Kupując psa, nie bierzmy dorosłego, ponieważ trudno będzie mu się do nas przyzwyczaić. Najlepszy jest szczeniak. Nie musi być całkowicie mały. Jeśli zostaje w domu, podczas naszej nieobecności, to będzie się nudzić, więc trzeba mu zapewnić rozrywkę, aby nie zniszczył nam mieszkania. Jeśli mieszkamy w zwykłym domku, to nie ma problemu, gdyż możemy wypuścić go zwyczajnie na dwór. Jednak przy mieszkaniu w bloku, to pupil będzie się nudził. Dlatego, potrzeba mu przede wszystkim zabawek, typu gryzaki, piłeczka do tenisa czy nawet małe miśki. Bardzo ważne jest także miejsce są spania. Możemy zrobić je samemu, wypychając stara bluzę watą i zszywając ze sobą rękawy, a z miejsca na tułów robiąc spód. Można także takie łóżeczko zakupić w sklepie zoologicznym czy tez przez Internet.